| LG280 a întrebat:

Se poate pune reclame pe un blog creat pe platforma gratuita Wordpress? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lauryx21 a răspuns:

Dacă e vorba de blog pe Wordpress.com, nu se pot pune reclame când folosești planul lor gratuit. Trebuie sa faci upgrade ca să fii eligibil pentru sistemul lor de reclame, WordAds. Alte tipuri de reclame nu sunt permise.
Dacă e vorba de platforma de la Wordpress.org, adică ai instalat pe un hosting separat (fie el și gratuit), adică e al tău, poți pune ce reclame vrei (AdSense sau altceva).

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dar este preferabil ca reclamele să nu le pui tu, sunt situri specializate în asta.

| ziftode a răspuns:

Asta e "workaround"
faci site-ul in alta parte si pe wordpress faci numai redirectare
eventual il faci in wordpress, dar nu pe hostingul lor, ci pe hostingul tau (wordpress se poate instala) sau poti sa gasesti un hosting direct cu wordpress

| Lucian2473 a răspuns:

Daca foloseti planul gratuit, nu ai voie sa bagi reclame de la adsense sau altele. Trebuie sa cumperi un plan ca sa ai acces la toate beneficiile.

| RazvanV14 a răspuns:

In caz ca vrei sa faci bani pe blog-ul tau, iti recomand sa iti populezi site-ul pana ai in jur de 5-10persoane care intra zilnic. Daca vrei neaparat sa te ajut cu reclamele contacteaza-ma: RazvanMV14
#7842