Întrebare recomandată | Codecks a întrebat:

Vreau sa imprumut din banca o suma maricica de bani. Ce banca are cea mai mica dobanda cand vine vorba de asta? Mentionez ca nu e pentru prima casa sau alte programe.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dobanzile sunt relativ identice la banci.
Diferenta mare poate fi la COMISIOANELE aplicate, in timp, precum si de conditiile imprumutului, in functie de natura imprumutului.

Contactezi mai multe banci si le ceri conditiile de plata lunara pentru imprumutul pe care doresti sa-l iei, iti faci ATENT calculele de oportunitate in timp si alegi banca care-ti convine.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca vreun utilizator cunoaste dobanzile de la toate bancile si toate tipurile de credite.
Intra pe finzoom.ro, alege creditul pe care il vrei si o sa-ti dea lista cu dobanzile la toate bancile care acorda acel tip de credit si alegi banca mai convenabila, respectiv cea care are DAE mai mic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te poti duce personal si aflii, dar daca nu ai salariu mare nu primesti nimic de la bancă, si trebuie sa fi atent la comisioane ca ei i ti dau imprumut o sumă dar tu cand o dai inapoi platesti dublu, deci faza cu banca e nasoală daca imprumuti bani doar asa sa ai ce cheltuii, banca trebuie sa fie ultima solutie in cazuri grave cum ar fi boli operatii adica ceva de viață si de moarte ca sa te riști, asa doar sa i ti cumperi ceva electrocasnice sau electronice prin casă este un risc prea mare, ce faci daca nu vei avea deunde da banii inapoi? Ce sumă vrei sa ceri de la bancă?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dobanda cea mai buna o vei obtine la banca la care incasezi salariul in mod sigur