| Problemkolegproblem a întrebat:

Salutare, am decis sa imi fac un service auto de cartier cum se zice, bun zis si facut am facut hala tot, am luat scule de baza, fara stand de frane si de astea, am un canal, urmeaza si un elevator, dar problema e alta. Vreau sa imi fac si firma ca sa fiu cat de cat legal, ce mi-ati recomanda de început? Stiu ca e greu cu toate autorizațiile R.A.R si momentan nu am cum sa il autorizez ca nu am stand de frane ca sa pot face frane s-a.m.d, multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Camera de Comerț îți dă toate indicațiile și etapele.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai daca nu ai stand de frane, nu te autorizezi pe sistemul de franare, iti faci doar pe mecanica. Sunt o gramada de serviceuri mari care nu au stand de frane.
Apoi sa ai doar grija la ce facturezi, sa nu apara in facturi schimburi de placute, ci lucrări mecanice.

| VoidEternal a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de stand de frane obligatoriu daca ai doar service. Îți trebuie daca vrei sa faci statie ITP.