| AjutorUrgentVaRog a întrebat:

Salutare, as dori sa cumpar un Audi A4 2.7 190cp an 2010. Cat m-ar costa imatricularea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de faptul daca masina a mai fost sau nu inmatriculata la noi si, in caz afirmativ, daca obtinut sau nu restituirea taxei de prima inmatriculare/de poluare.
Daca trebuie sa platesti timbrul de mediu il poti calcula singur aici:
http://static.anaf.ro/......_2014.html
In plus va mai trebui sa platesti, dupa caz, ITP, RCA, impozitul pana la sfarsitul anului, numerele de circulatie si rovinieta.

| AjutorUrgentVaRog explică:

Masina a mai fost imatriculata la noi in tara.