| Simion_Fredy_1970 a întrebat:

Salutari....stie cineva ceva despre firma s.c exclusive employment agency s.r.l. din Bucuresti vasile conta nr.8-10se pare ca sunt aceiasi tepari, fosta firma general work force aceiasi adresa numai ca au schimbat numele firmei.

90 răspunsuri:
| Loredana_Bogdan_1991 a răspuns:

Buna vreau si eu nr vostru sa va sun cred ca si eu am luat teapa

| valentin_3530 a răspuns (pentru Loredana_Bogdan_1991):

Buna si eu sunt in aceeasi situatie acesta este nr meu 0753465236 vali

| nicoletadriana a răspuns:

Ati avut contracte de la aceasta firma? Tatal meu este in aceeasi situatie!

| nikusor95 a răspuns:

Concret a plecat cineva macar dupa 1 luna 2?

| Bogdan_Florin_1993 a răspuns:

Salutare, ma numesc florin, de curand am fost la acceasta firma mi-au facut contractul si cica plecare e pe 21 si au spus sa asteptam telefonul de la ei! daca mai este cineva in acceasi situatie ca mine va rog cautati-ma pe email bogdan_93_bz@yahoo.com sa vorbim concret contractul bine inteles m-a costat 6 mil jumate va rog seriozitate

| Biliuta_Dumitru_1960 a răspuns:

Persoanele care au contract cu aceasta firma pentru plecarea la munca afara, sunt rugate ca miercuri 07 ianuarie 2015, orele 12, 00 sa vina pentru a face la organele de politie plingere penala pentru INSELACIUNE

| Elena_Laura_1979 a răspuns:

Oameni buni si eu am semnat un contract cu firma asta de "rahat"din pacate este un contract de mediere nu este un contract de munca direct cu ANGAJATORUL! Legal fratilor nu avem ce sa facem! Sfatul meu este ca pe viitor sa nu mai semnam contracte de MEDIERE cu nicio firma! ....Eu am semnat cu ei pe 17.02. 2015 si nici un telefon nu mi au dat.Nu stiu sincer ce sa mai cred.

| Liviu_Ciprian_1986 a răspuns:

Salut eu impreuna cu varul meu am fost la firma respectiva pe vasile conta 8-10 se numeste smart jobs consulting si noua ni s-a dat factura bon fiscal stampilat si inclusiv CNP patronului adica Moraru Flavius

| MadalinaLow a răspuns (pentru Liviu_Ciprian_1986):

Stampila si bon au primit toti cei care au luat teapa

| cocaseizucristian a răspuns (pentru MadalinaLow):

Pana acum v-ati plans toti ca ati luat teapa dar nu am vazut nimic aici ca ar fi facut cineva ceva in privinta asta, la voi numai vorbe in vant si orice infractiune se plateste indiferent ce spuneti voi k nu se poate face nimic.Se poate face numai ca voi nu ati vrut sa faceti si o alta chestie cand v-ati dus sa semnati contractele vi la dat sa il cititi inainte si trebuia sa va dati seama daca e teapa sau nu si aia nu vau bagat ei mana in buzunar sa va ia banii

| myhayta1234 a răspuns (pentru Liviu_Ciprian_1986):

Stanpila si bon aau primit toti care au fost la ei.si eu sunt an aceeasi situatie trebuia sa plec pe 26.04. 2014 si nu am plecat nici acum, cand i-am sunt mi-a spus ca asteapta nu stiu ce contracte din germania.cine mai este an aceeasi situatie ca mine daca vrea ami poate lasa nr de telefon pe mail si poate ne strangem mai multi sa mergem peste ei sa ne dea bani anapoi.MAIL----m1ha1_1988@yahoo.com

| beres22 a răspuns (pentru myhayta1234):

Deci mai oameni buni firma asta chiar da tepe? penrru ca si eu am dat bani si urmeaza sa plel dupa cum au zis ei pe antai august au zis ca ma suna dar nu mau sunat si nu stiu ce sa fac mai astept saub sa ami iau gandu de la plecare si de la bani

| nykosef a răspuns:

O firma de cacao

| Dascalu_Jenita_1976 a răspuns:

Cine a mai depus dosare anul acesta va rog lasati un nr de tel sa ne stringem un grup de pers sa mergem la ei...

| marian1645 a răspuns (pentru Dascalu_Jenita_1976):

Am platit in data de 11 Martie contractul, 650 lei.....la care urmeaza,, zice excroaca aia,, ca plecarea este in data de 28 Martie 2015, timp in care urmeaza sa ma contacteze cineva telefonic...la ce ma astept de acum incolo pentru ca observ ca nu a plecat nimeni cu firma asta
SC Exclusive Employment Agency SRL

| Danut_Macoveiu_1975 a răspuns:

Eu am fost azi 4.03. 2014 la ei eeeeeeeeeeee teapa
au schimbat denumirea la firma
nu dati banii cum am facut eu......in rest vorbe frumoase dar e teapa

| Florin_Garcea_1980 a răspuns (pentru Danut_Macoveiu_1975):

Am patit si eu maine merg cu televiunea acolo floerin 0763366741 ai pestre ei

| Chirila_Costel_1980 a răspuns:

Teapaaaa

| Alexanto a răspuns:

Salutari!
Eu am cautat de munca in Germania pe internet vineri pe 13, si am dat de un anunt pe mercador, cum ca, ar angaja barbati si femei pentru curatenie in Germania. Am luat telefonul si am sunat la numarul postat: Mi-a raspuns o domnisoara pe numele de Larisa Damian si mi-a dat cateva detalii despre firma. A mai zis ca nu imi trebuie experienta......smd. Eu am intrebat-o daca mai pot sa vin cu cativa prieteni, a zis ca da, nu este nicio problema.Doar ca trebuie sa o sun inainte ca sa ma programeze pentru intalnire. mi-a zis ca trebuie sa platim 650 lei de persoana, iar ca aceasta taxa include costurile pentru transport si pentru traducerea contractului din germana in romana. Adresa este : Vasile Conta nr.10, sect2, in centru- piata universitatii.
Mi-a dat un termen ca, pana marti 17.06. 2014 sa ne prezentam la sediu, atunci fiind ultima zi de semnare a contractului- plecarea in Germania fiind pe la inceputul lunii iulie. Mentionez ca taxa pe care firma si-o v-a lua, va fi de 200E din primul nostru salariu.
Nu stiu cum se numeste firma, pentru ca nu am apucat sa intreb, dar aveam de gand sa o fac maine.
Voi ce credeti, sa sun maine ca sa ma programez pentru semnarea contractului?
Astept raspunsul vostru,
Cu respect!

| Popa_Ionela_1989 a răspuns:

Niste mincinosi falsi nu vor de cat sa isi bata joc de oamenii nu va incredeti in astia serios si nici in alte firme gen de rerutare nu va lasati pacaliti este pacat sa pierdeti niste banii aiurea mai ales ca abia faci rost de ei in zilele noastre

| talida1 a răspuns:

Da e teapa, am plecat din Italia pentru a semna contractul cu ei la o ferma din Bolzano trebuia sa plec, plecarea fiind maine pe 12 iulie, am sunat si imi spun ca asteapta confirmarea contractelor, dupa mai multe insistente nu mai raspun la telefon, am cautat firma la care zic ei ca ma trimit pe internet am luat legatura cu acea firma si mi-a zis ca ei nu colaboreaza cu nici o agentie din Romania

| Nicoleta_Ruxandra_1996 a răspuns:

A plecat cineva cu aceasta firma?

| marian1645 a răspuns (pentru Nicoleta_Ruxandra_1996):

Nimeni nu spune daca a plecat sau nu, sint plecari si pe 21 dar nimeni nu scrie nimic daca pleaca sau ce au facut intre timp, eu sint programat pe 28 dar inca mai astept telefon sa-mi spuna, oricum cred ca ma vor mintii ca pe restul celorlalti, vad ca sint formati grup, unde este grupul? astora care sintem pagubiti

| CostacheNicolae1 a răspuns:

Cine stie cand s-a plecat ultima data cu firma asta in 2015 (daca s-a plcat)

| Skrillexu a răspuns:

Am fost ieri la firma si ne-au spus ca pot intarzia contractele cu cel putin o luna de zile de la data prelucrarii dosarului si ne-au pus in asteptare.Nu am stat de vorba cu domnul Morar dar cineva de la birou ne-a zis ca o sa se rezolve problema.Astept parerile voastre.

| Loredana_Bogdan_1991 a răspuns (pentru Skrillexu):

Daca tot te duci la firma du-te si u cu televiziunea k poate asa rezolvi keva.eu sunt din Craiova si iti dai seama k nu imi permit sa ma tin pe drumuri, milogii astea au inselat mii de persoane dar nu stiu daca o fi depus cineva plangere la politie!

| Chirita_Florentin_1979 a răspuns:

Buna ziua mia.m facut contract pe data de 7iunie mi s-a spus ca o sa plec, mi s-a mai spus caosa fiu sunat cu cateva zile anainte, nu am fost asa ca pe data de 6 iunie am sunat eu mi s-a spus ca nu au venit contractele din Germania, si ca cei care sunt programati sa plece pe 7 vor pleca sa mai astepte cateva zile, acum intrebarea mea este:MAI ESTE CINEVA CARE TREBUIA SA PLECE PE 7 IUNIE?

| Roberto_Neamţu_1996 a răspuns:

Si eu am fost acum o saptamana si mi s-a parut totul ak, dar curiozitatea m-a facut sa caut pe internet si am gasit raspusurile voastre, asa ca nu mai stiu ce sa cred sau mai bine zis ce sa fac, sa ma duc sa duc banii si sa semnez contractul sau sa stau in banca mea.adresa este vasile conta nr 10 sect 2 Bucuresti.

| valentin_3530 a răspuns (pentru Roberto_Neamţu_1996):

Stai mai bine in banca ta nu iti pierde banii degeaba eu trebuia sa plec pe data de 16 august si uite nici acuma nu am plecat! pastreazati banii

| aliaszubby a răspuns:

A plecat careva cu firma asta? Este serioasa sau nu?

| Larisa_Bianca_1992 a răspuns:

Buna ziua!
Tatal meu a semnat un contract pentru o plecare in Germania aceea doamna de acolo pe numele ei Aurelia a spus ca plecarea este pe 08.11. 2014. Mai este cineva care a semnat pentru aceea data? Firma se numeste EXCLUSIV EMPLOYMENT AGENCY cu adresa in Bucuresti Vasile Conta NR 8-10, imi puteti spune daca a mai plecat cineva cu aceasta firma sau sa ne luam gandul de la bani.

| IluVoDkA a răspuns (pentru Larisa_Bianca_1992):

Si tatăl meu a vrut sa plece in Germania cu firma asta, i s-a spus ca pleaca pe data de 1 Noiembrie sigur, si ca îl anunță ca pleaca cu câteva zile (3-4 zile) inainte dar i-a sunat tatal meu iar ei i-au spus ca plecarea s-a amanat! Deci, in concluzie, E ȚEAPA! Daca mai e cineva care se afla in aceeasi situatie il poate contacta la numarul lui de telefon: 0751782560. Nuva incredeti in asemenea firme țepașe, pentru ca pierdeti o suma cat de cat mare de bani.

| Costache_Florin_1980 a răspuns (pentru Larisa_Bianca_1992):

Eu am fost ieri si am facut un mare scandal acolo,au cemat pe cei de la firma de paza, m-au dat afara si nu am plecat pana s-a terminat programul, toti oamenii care au venit acolo pentru a semna{{CONTRACTUL\\ i-am intors inapoi, deci in acea zi nu au prostit pe nimeni, veniti luni 26 ianuarie in fata firmei sa ne facem dreptate 0720588189 FLORIN.

| Bogdan_Florin_1993 a răspuns (pentru Costache_Florin_1980):

Salut ma numesc florin, te rog baga id bogdan_93_bz@yahoo.com sa vorbim ca am picat si eu in aceasta situatie acum

| Andrei_Andrei_1988 a răspuns:

Buna, a plecat careva cu firma asta, eu trebuia sa plec in 30 august 2014 s ma amanat pe 15 septtembrie si dupa inca o luna si inca o luna si nimic, astept un raspuns, mai putem recupera macar banii?

| Pacu_Sfantu_1986 a răspuns:

Am muscato si eu cu ei ma gandeam la o solutie si nu stiu daca ar ajuta sa manifestam in fata firmei lor eu ma gandeam la un proces comun sa ne angajam un avocat sa ne reprezinte

| marian1645 a răspuns (pentru Pacu_Sfantu_1986):

Pina la urma cum a ramas cu plecarea? ai reusit sa afli ceva? eu am platit acum in data de 11 Martie 2015, si apoi m-am crucit la ce am vazut ca se scrie pe aici, excroaca aia ce mi-a luat banii, 650 lei a zis sa astept telefon si ca plecarea este pe 28 Martie 2015, la ce sa ma astept de acum incolo...

| Matei_Alex_1995_OcwN a răspuns (pentru marian1645):

Si mamei mele i s-a spus ca plecarea este pe 21 martie 2015 si am sunat la ei si tot ne amana spunand ca nu au sosit contractele din Germania.

| marian1645 a răspuns (pentru Matei_Alex_1995_OcwN):

Am sunat si eu azi...ca daca asteptam oricum astia nu ma sunau, aceeasi vorba, nu au venit contractele, deci plecarea de pe 21Martie 2015 a expirat, nu stiu ce sa mai spun pentru ca sincer sint in stare de orice, o tot arunca ca am semnat un contract, ordinarul are impresia ca sta ascuns dupa hirtia asta si ca nu avem ce-i face, eu zic asa, hotia cu buna stiinta trebuie pedepsita

| Bobilica_Iulian_1975 a răspuns:

Stie cineva de aceasta firma. daca a plecat cineva? Multumesc

| mihaiemiliancristian a răspuns:

Dacă mai sunteți interesați sa-I pedepsim lăsați nr de telefon cel puțin 3 persoane am nevoie din bucurești ar fi mai bine. Și eu am luat TEAPA

| marian1645 a răspuns (pentru mihaiemiliancristian):

Mesajul tau trebuia sa sune altfel, spuneai cam ce ai patit cu firma asta SC EXCLUSIVE EMPLOYMENT AGENCY SRL Str. Vasile Conta 8-10 Sectorul 2, lasa-i numarul de telefon sa fi contactat, in situatia de teapa sintem mai multi cred, la cum suna anuntul tau lasi alta impresie, cum ar fi, esti unul de-al firmei mihaiemiliancristian