| bogdanz04 a întrebat:

Se primesc fonduri europene pentru pauni? Si Ce mananca pauni? funda+vot

1 răspuns:
| conttpu a răspuns:

Paunii domestici sunt apreciati in India, pentru ca mananca puii de cobra. Sunt relativ usor de hranit: prefera insectele, semintele, plantele, fructele si reptilele mici.
Pentru ca le plac semintele si insectele, sunt atrasi de gradini, unde fac ravagii.
...vis-a -vis de fonduri, se primesc in general pentru agricultura, deci, implicit si pentru fermele de pauni.