| Geani645 a întrebat:

Telefoanele Sony după AliExpress sunt originale?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Telefoanele Sony sau alte marci dupa aliexpress sunt fake, nu originale, cele originale le gasesti NUMAI in magainele oficiale de telefoane.
Nu merita sa cumperi un telefon imitatie de pe aliexpress sau orice alt site, si la intrarea in vama romana, sa platesti atata vama si TVA, ca te ajunge mai mult decat un telefon original, cumparat din magazinul din tara, la care ai si garantie.

| NLS a răspuns:

Telefoanele DE PE acel site provin de la branduri cunoscute, dar exista și modele ieftine, (asa numitele: clone), astfel ca primează principiul : "cât dai, atâta face". UNELE sunt de calitate, altele mai puțin. Eu as cumpăra din tara, pentru ca pe langa prețul afișat acolo, se mai adaugă 19% taxe și tot acolo ajungi.