| Bang1bang1 a întrebat:

URGENT! Salut, as vrea sa-mi deschid un magazin de haine & adidasi : adidas, nike etc. De ce acte as avea nevoie sa am dreptu sa vand aceste produse?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa infiintezi o firma, intr-una dintre formele juridice prevazute de legea 31/1990 (o societate, cea mai convenabila este SRL) ori in OUG 44/2008 (intreprindere individuala, familiala ori persoana fizica autorizata). Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii si acolo afli tot ce-ti trebuie si cat costa, de asemenea iti pot face si unele acte. Succes si numai bine!

| sebysebyca a răspuns:

De minte ai nevoie prima data! nu toti sunt fraieri pe site-ul asta.schimba-ti id-ul!