| EvangelineLovin a întrebat:

Vad peste tot pe net 'sondaje platite, cum sa faci bani de acasa' si chestii de genul. A facut cineva asta, v-ati inscris la chestiile astea? Chiar sunt oameni seriosi sau e o pacaleala?

50 răspunsuri:
| alex161090 a răspuns:

Nu stiu dar nu am incercat pentru ca trebuie sa iti cumperi o carte si mie imi pare teapa

| peugeot a răspuns:

Da e o pacalele!

Răspuns utilizator avertizat
| rares10 a răspuns:

Laurlaury imi spui si mie site-urile acelea. daca poti big grin

| EvangelineLovin explică (pentru laurlaury):

Cateva link-uri se poate? happy

Răspuns utilizator avertizat
| DeeJhayMaster a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Http://sondajro.com/

Câştigă câte 45 euro pe zi, timp de 30-40 minute!
Câştigul Dumneavoastră lunar - 1350 euro!

Înregistrare gratuită!
Pentru fiecare utilizator atras în proiect - primiţi 5 euro!
Câştigaţi 15% de la veniturile referral-ui Dumneavoastră!
Cercetările de marketing - noi testăm publicitatea!

Chestionarele contra plată este un sistem de câştig pentru utilizatorii Internetului care îţi doresc să participe la cercetările marketig. Noi cercetăm cererile consumătorilor. Sarcina Dumneavoastră ca participant al chestionarului este de a viziona spoturi publicitare şi de a răspunde la întrebări, care vor reflecta opinia Dumnavoastră asupra produsul respectiv. De opinia Dumneavoastră în mare măsură depinde crearea mărfurilor şi serviciilor de către companiile lider de talie internaţională. În legătură cu aceasta producătorul este cointeresat să remunereze participanţii chestionarului.
Diapazonul sumei spre achitare este de 8-20 euro pentru fiecare chestionar, în dependenţă de specificul companiei.

| Tudosa_Lumy_1982 a răspuns (pentru DeeJhayMaster):

E teapa acest sondaj http://www.sondajro.com/
Feriți-vă de site-ul asta pentru este o pagină web de data-phishing (pescuieste datele tale). Siteul exista de 40 de zile. Înregistrat din UCRAINA, siteul în limba ROMÂNĂ ȘI CU-un domain în Statele Unite ale Americii. Ei nu-ti raspund la E-mailuri, nu au un număr de telefon. Ei iti promit plată, dar iti cere: numele, adresa, contul PayPal, E-MAIL-ul... Lasati-o baltă E un PAGINA SPAM-SCAM-phishing.

| Tudosa_Lumy_1982 a răspuns:

E real sau teapa?
Sunt multe site-ul cu sonmdaje teapa

| DeeJhayMaster a răspuns (pentru laurlaury):

Ai putea sa ma ajuti si pe mine cu cateva situri cu sondaje?
fc.steaua_iulyan2010@rocketmail.com

| andaa89 a răspuns:

Http://www.clixsense.com aici poti face bani incet dar sigur. Nu o sa castigi 1000 euro intr-o luna, dar macar e un castig sigur. Banii se poat scoate dupa doar 2 dolari. Dovezile de plata se pot vedea pe forumul site-ului. bafta!

| Somesan_Ana_1987 a răspuns:

E pe bune. Eu am primit primii 500 euro. Pentru INSCRIERE GRATUITA folositi Linkul: http://sondajro.com/
Dupa INREGISTRAREA in sistem, veti primi Link- ul dvs. pe care il veti gasi in contul dvs la sectiunea \" Parteneri\". Sunt importante de retinut doua lucruri:
Puteti lucra zilnic 30 minute de pe calculatorul dvs de acasa, completand Chestionare Online. Pentru munca dvs zilnica de 30 minute - completand chestionare online - veti fi platit si nu depindeti de nimeni. Intrati in contul dvs (folosind userul si parola) si completati chestionare.

| aliceroxana a răspuns (pentru Somesan_Ana_1987):

Tu cum ai primit banii? Pe ce tip de card.

| kirrianny a răspuns:

Sunt siteuri cu sondaje lasa mailul tau si iti trimit invitatii

| Gherghina_Daniela_1980 a răspuns:

Pt utilizatoarea Somesan_Ana_1987 poate ai vrea sa faci si o dovada a platii caci se pare ca esti singura care a primit banii de la Sondaj

| Andreiutzu_Andrei_1996 a răspuns (pentru Tudosa_Lumy_1982):

Cum iti explici faptul ca unora nu le da teapa? Ai incercat si nu ti-au dat bani
?

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Eu am primit bani in realitate a venit o doamna la usa la mine si i-am completat ceva pentru institutul de statistica si am capatat 25 de lei. Teoretic ar trebui sa se intample asa si online, dar cine stie...n-am incercat

| Eniko_Erika_Vincze_1971 a răspuns (pentru Somesan_Ana_1987):

Eu astept plata lor mai mult de o luna de cand am facut cererea si nimic, le-am scris si mesaje la care nu mi-au raspuns, iar mai nou nu poti sa intri pe pagina lor...deci? cred ca te numeri printre cei norocosi.

| Luchian_Mariana_1965 a răspuns:

PACALEALA cu litere mari eu am facut si acum cand am solicitat banii .....nu mai pot intra pe site lor sa mai fac sondaje...
MINCINOSI, TEPARI

| giovany60 a răspuns (pentru DeeJhayMaster):

O mare EXCROCHERIE, asta pot spune. Nu stiu cum AICI pe NET nu se poate face ceva "ordine" cu acest tip de EXCROCI?!

| giovany60 a răspuns:

Ai primit banii? Si CUM se face ca EU si inca multi ALTII nu au primit NIIC, si nici nu raspun la "Conact us"? Poade dau si ei banii prin..."SONDAJ", La unul da iar la ceilalti NU! laughing)

| giovany60 a răspuns (pentru Luchian_Mariana_1965):

Una din multe alre EXCROCHERII care se practica pe NET!

| cosi9 a răspuns (pentru Eniko_Erika_Vincze_1971):

Exact asa mi s-a intamplat si mie..nu au facut decat sa ne blocheze ip-urile... fiind inexistente site-urile lor pentru ip-urile noastre.

| vrancisc a răspuns:

Eu pana acum am primit o data banii de la http://www.daedalusonline.ro/, adica 10 euro (40 si ceva de lei). Ei chiar sunt seriosi, insa dureaza ceva vreme pana stangi suma asta. :D Si tot de la ei am primit o invitatie sa particip la o platforma online (trebuia sa imi scriu parerea legata de diferite aspecte pe un forum timp o saptamana, zilnic) si pentru asta am primit 75 de lei. Si acum mai fac la un site international care iar pare serios. Primesti 0.03$ pe zi pentru intrebari ce dureaza maxim un minut si pe langa asta mai primesti ocazional si sondaje putin mai lungi pe care primesti 2-5$. Si trebuie sa faci un fel de scor, raspunzand la intrebari, care cu cat e mai mare cu atat te platesc ceva mai bine pentru ele pentru ca devi mai de incredere. :) Asta e linkul si de la ei: http://paidviewpoint.com/? r=recrute

| Slav_Aurelia_1982 a răspuns:

Este adevarat ca scoti bani din sondaje sau pacaleala?

| Slav_Aurelia_1982 a răspuns:

Nu este o pacaleala chiar e pe bune

| Slav_Aurelia_1982 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred

| EvangelineLovin explică (pentru Slav_Aurelia_1982):

Multe sunt pacaleli, o fi si unul serios, dar nu ai de unde sa stii care e serios.

| xXdoareuXx a răspuns:

Http://www.smart-click.ro/inv-OabnUIu1QnOC poti intra aici. iti poti invita si prietenii