| opacatoasa a întrebat:

A citit cineva cartea Himera credinţei în Dumnezeu? În librării nu se găseşte (cel puţin la mine). Pe internet există în format pdf? Dacă nu, de unde de pe net aş putea comanda cartea?

Dacă a citit-o cineva, vă rog să-mi spuneţi dacă se merită să o cumpăr. Mulţumesc.

4 răspunsuri:
| Ghost_1336 a răspuns:

Vezi aici: http://www.buybooks.ro/himeracredinteindumnezeu.html dar scrie ca nu se afla pe stoc.
Cred ca o sa o cumpar si eu vara asta...

| anonul a răspuns:

Merita cumparata, mai ales daca esti sceptic, din nefericire am gasit-o doar online si nu livrau unde locuiesc eu asa ca am comandat varianta in engleza de pe un site strain. Daca nu vrei sa te complici o poti citi aici http://www.scribd.com/doc/82670033/Himera-credintei-in-dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| Orbu_Ștefan_1990 a răspuns:

Întîi de toate trebuie de spus că este o carte de scandal ceea ce şi generează interesul faţă de ea. Ateii o laudă, credincioşii o blamează şi foarte puţini sunt impasibili. totuşi dacă a fost vîndută în aproape 3 mln de exemplare înseamnă că se merită. Eu de exemplu am citit cărţi si mai bune..., dar fiecare cu preferinţele sale.