| Lindaaa a întrebat:

A citit cineva cartea nuntii de george calinescu? E interesanta? Marita sa o citesc? ca despre ce este vorba?

FUNDA!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Citește aici povestirea pe scurt a romanului, vei înțelege mai bine când îl vei citi pe tot http://www.lecturirecenzate.ro/2012/02/20/cartea-nuntii-g-calinescu-1/

| kaloma a răspuns:

Citeste-o. E o lectura usoara.Si apoi citeste si Enigma Otiliei

| Irena_Alexandra_1995 a răspuns:

Eu am inceput sa citesc Cartea Nuntii si este foarte interesanta...problema este ca povesteste intamplari care s-au intamplat intr-o singura seara sau un jumate de ora pe cam multe pagini si devine plictisitor.Dar e frumoasa. happy