| mARY_9420 a întrebat:

A citit cineva "Mandrie si Prejudecata" de Jane Austen? daca da ce personaje va placut si de ce? funditahappy

Răspuns Câştigător
| Melody a răspuns:

Lyzzy - frumoasa, sigura pe ea, plina de viata, emancipata; iar faptul ca i-a trezit interesul unui (presupus)morocanos ca domnul Darcy, prin naturaletea ei, spune totul despre personajul ei.

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Am citit tot ce a scris Jane Austen si nu am decat un cuvant despre toate cartile si toate persoanjele:SUPERB

| ramilix8 a răspuns:

Darcy. o, da. Sa cauti miniseria facuta de BBC. Respecta foarte bine cartea. Dar chiar iti face placere sa o urmaresti.

| Mony_4137 a răspuns:

Eu am citit-o si a fost pur si simplu superbaaa
:X
Mi-a placut foarte mult, Jane. Darcy mi s-a parut un nesuferit pana apropae de sfarsitul cartii.

| carmelita_3694 a răspuns:

Darcy, cu precadere cel mai interesant personaj masculin, mi-a placut cand a zis ca daca isi pierde impresia buna despre cineva este pierduta pentru totdeauna.frumos spus