| IgoToHellForThis a întrebat:

Acum cateva ore am adresat o intrebare,, Ce inseamna sa fii inteligent?" este scrisa corect din punct de vedere gramatical?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Din punct de vedere gramatical,nu. Taie un,, i,, de la,, fii,, si e perfect.

| Niiiicu a răspuns:

Da,este...

| YONTU a răspuns:

Salut! happy
Ia puneti in minte urmatoarea intrebare: "Oare sunt un analfabet?". Ai mai pus odata intrebarea asta! Cauta pe "dex"!

| AnnaAnnne a răspuns:

Da,este sa fii inteligent inseamna sa gasesti cu usurinta cheia rezolvarii oricarei probleme la mate sau sa rezolvi cu rapiditate dificultatile care apar intre timp, oamenii sa se bazeze pe mintea ta si sa te intrebe ce sa faca( adica sa ii sfatuiesti)