| anonim_4396 a întrebat:

Am ales sa fac o recenzie pe blogul clasei pentru "Cianura pentru un suras" de Rodica Ojog-Brasoveanu si vreau sa fie perfecta. Deci pentru cei ce au citit cartea, doar ca idee: Voua cum vi s-a parut cartea? Ce va sugerat titlul? Ce parere aveti despre Melania Lupu? Multumesc. happy

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mie imi plac prin definitie, cartile Rodicai Ojog-Brasoveanu.
Melania e o figura! Iar relatia ei cu "bietul" Cristescu e absolut magnifica.
De altfel, asta e, din cate stiu, prima dintre cartile cu Melania. In Buna seara, Melania, e vorba despre aceleasi tablouri, de data asta intr-un muzeu.
Sfatul meu e sa citesti cartea si astfel, va iesi o recenzie cinstita.

| foxsilver a răspuns:

Este excelenta, ca si celelalte carti pe care le-a scris.
Inteligenta si umorul Melaniei te cuceresc.
Asa ca nu mai pierde vremea, ci pune mana si citeste-o.Si pe asta si restul de carti scrise de Rodica Ojog-Brasoveanu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit cartea acum cativa ani. Vroiam doar sa aflu si parerea altora. Multumesc pentru raspunsuri!