| SkullKiller13 a întrebat:

Am citit o carte care se numea,,Assassin's Creed".In traducere in limba romana ar insemna,, Crezul Asasinului".Am aflat si de un joc pe PC sau PS 4 care se numea,, Assassin's Creed" si am aflat ca cartea avea legatura cu jocul.
Acum sa va pun o intrebare simpla:
De ce autorul acestei carti a scris aceasta carte? Cu ce motiv? Cu ce scop?
Va raman recunoscator daca ati putea sa-mi raspundeti la aceasta intrebare.

Multumesc TPU!

Răspuns Câştigător
| UnTipObisnuit a răspuns:

Cartile s-au scris pentru cei care doreau sa intre mai adanc in povestea Assassin's creed. In carti ai mai multe detalii si informatii care nu apar in jocuri.

5 răspunsuri:
| AndreiMarin499 a răspuns:

Eu am jucat câteva jocuri, idea e de a fi un asasin profesionist.

| inflicted a răspuns:

De ce nu? laughing De ce sunt scrise cartile in general.

Fiecare joc video are o poveste. Este vorba de marketing, daca ai o franciza care este foarte populara, o sa scoti si carti, si cani, si orice cu sigla respectiva, pentru ca fanii o sa cumpere.

| Arefino a răspuns:

Cartea a aparut dupa franciza Asassin's Creed, si este un rezumat al tuturor jocurilor aparute pana in momentul actual

| SkullKiller13 explică (pentru UnTipObisnuit):

Multumesc mult! Ti-am dat funda

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru SkullKiller13):

Cu placere!