| cristina_9608 a întrebat:

Am mult talent la desen dar nu stiu cum sa fac sa mi-l perfectionez
cine spune primeste FUNDA si vot

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Iti zic un singur cuvant: exerseaza.

Doar asa vei putea sa-ti "slefuiesti" talentul. Poti cauta pe net tutoriale despre desen, gasesti destule ( in creion, acuarele etc.).
O alta solutie ar fi sa te abonezi la revista "Curs de pictura", este foarte utila, cu diverse procedee si sfaturi.Chiar si eu am facut abonament pentru ca si eu desenez in creion si chiar e o ocazie de neratat, plus ca primesti si instrumente cu fiecare numar.

| tazz4 a răspuns:

Poti sa iti iei 'Curs de pictura "de la chioscuri. Funda?

| Ank02 a răspuns:

Buna.eu iti recomand sa iei lectii de desen. majoritatea asta fac happy

| andru8700 a răspuns:

Am o prietena care deseneaza excelent.Nu iti pot spune cat talent are,la noi, in Constanta, exista cursuri speciale de a perfectiona talentul la desen.Banuiesc ca in orice oras, judet exista asa ceva.Cauta sau du-te la ''palatul copiilor'' si sigur iti vei perfectiona talentul in arta.

| Kira22 a răspuns:

Pentru inceput intra pe www.desenatorii.ro

| Freaky_2119 a răspuns:

Pai cu multa munca happy si eu am talent la desen, adica fac graffiti si cu multa multa multa munca am reusit sa le perfectionez tongue