| Zulicious a întrebat:

Am nevoie pentru scoala de aprecieri critice pentru anumiti scriitori: Vasile Alecsandri, Tudor Arghezi, Ion Pillat, Ion Creanga, si nu stiu de unde pot sa le iau. Daca stiti vreun site cu apreccieri critice despre acesti scriitori va rog spune-ti-mi si mie.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Ingerasull99 a răspuns:

Am o carte cu critici despre scriitori, daca vrei da-mi mesaj cu id-ul sa iti transcriu.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Se numeste critica literara, si cel mai renumit critic literar roman, este George Calinescu.Normal ca sunt si alte nume, dar el este "taticul".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi intrebare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe saitul ha ha ha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe referate.ro