| Denymatrix a întrebat:

Am o intrebare legata de Proba de Creativitate pentru aplicantii claselor de arhitectura:

(Ma intereseaza partea dintre "***...***")

Proba suna cam asa:

II. PROB Ă DE CREATIVITATE

O compozi ţie pe o tem ă dat ă, executat ă în culoare sau volum (la alegerea candidatului). CULOARE: O compozi ţie cu personaje şi cu enun ţarea unei probleme de culoare - tehnica, culori de ap ă. VOLUM – compozi ţie ronde - bosse, cu personaje - modelaj în lut. Timp de lucru: 5 ore

Criterii de apreciere: a)- unitatea compozi ţiei şi încadrarea în subiect; - rezolvarea problemei de culoare enun ţat ă; - not ă personal ă, originalitate, creativitate. b) - raportul între elemente, propor ţii, mi şcare, rezolvarea plastic ă a volumelor.

***Note: (1) Pentru clasele de arhitectur ă, proba de creativitate se adapteaz ă specialit ăţ ii, sau se înlocuie şte cu o problema ă de memorie vizual ă, problema ă scris ă, în care candida ţii vor descrie în maximum trei pagini un edificiu arhitectural cunoscut, sau un ansamblu arhitectural (de exemplu centrul ora şului). Se recomand ă ca lucrarea s ă con ţin ă şi schi ţe de detaliu sau ansamblu, a c ăror calitate va fi evaluat ă dup ă criterii artistice. Criterii de apreciere : - cantitatea şi calitatea informa ţiilor furnizate; - num ărul detaliilor descrise; - claritatea exprim ării şi puterea de sugestie a textului; - realizarea plastic ă a schi ţelor pe care le con ţine lucrarea; ***

Adica, nu inteleg ce ar trebui sa fac.Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| diasasak a răspuns:

Problema e ca din ce prezinti tu nu se intelege prea bine ce ar trebui practic sa faci, daca ai putea sa reformulezi, mai cu cuvintele tale, poate te-as putea ajuta