| Los a întrebat:

Am pus mai devreme o intrebare despre anime si mi se pare ca nu a fost prea inteleasa, asa ca ar trebui sa exemplific, nu? Intrebarea suna cam asa: Cum vi se par persnonajele din anime transpuse ca fiind personaje din lumea reala, ca oamenii? O sa va dau un exemplu cu un personaj din anime, sesshomaru, ce a fost transpus ca un om, ceea ce mi se pare urat, pentru ca anime-ul are magia si frumusetea lui, si nu ar trebui amestecate:

Aici sesshomaru (cel in alb) din anime (scuzati ca sunt luate de pe google):
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Iar aici sesshomaru transpus in realitate:

http://theresidentdevil.deviantart.com/art/Sesshomaru-30 8274299

Nu stiu cum vi se par voua, dar mie nu imi plac deloc cele realistice

Răspuns Câştigător
| IRegretNothing a răspuns:

Hmm... Imi plac amandoua. Sincer, si mie-mi plac mai mult variantele originale, pentru ca sunt cele cu care sunt obisnuita, si mai ales daca povestea anime-ului e tare... Atunci sunt de-a dreptul indragostita de personaje. Dar si fanart-urile au rolul lor si au fost facute de oameni carora le place acelasi anime ca tine.

In schimb eu nu suport cosplay-urile. Omfg, hai, ca e tot desen, pot sa suport, da' sa fim seriosi, sa incerce unu' in realitate sa se imbrace ca personajele mele preferate... Il strang de gat.

1 răspuns:
| hinatakaname a răspuns:

Aceea este munca unui artist. Nu tine de anime, e facut pentru pura distractie. Si mie imi place sa desenez personajele in mod realist, si nimeni nu are dreptul sa ma opreasca.

De obicei sunt deranjante fiindca nu sunt cu ce te-ai obisnuit, insa chiar e fantastic sa-ti poti face personajul preferat sa devina real.
Cred ca, pana la urma, depinde de nivelul aritstului.