| anonim_4396 a întrebat:

Am un tablou de dimensiunea 90/70 cm, care reprezinta o pictura in ulei pe panza.Este vorba de o tiganca care sta pe un trunchi de copac in padure cu niste carti de ghicit pe poalele fustei si fumand o tigare.In coltul de jos dreapta al tabloului, abia daca disting anul si autorul acestui tablou.Parca ar fi vorba de anul 1835 si semnat Lili... Mama mea a primit cadou acest tablou in 1977, de la o prietena a ei care era o grecoaica stabilita de ceva vreme in Constanta si care intre timp a decedat.As dori sa stiu de cine e pictat tabloul si din ce an.La cine trebuie sa apelez sa obtin un certificat de autentificare? Va rog care ma poate ajuta sa-mi raspunda pentru Doina.Va multumesc.

3 răspunsuri:
| ovidiuthomas a răspuns:

Du-te la sediul uniunii artistilor plastici din orasul tau, acolo vei gasi pe cineva cu siguranta

| fataroz a răspuns:

O cheama lili cartwright dar de aici nu mai stiu

| Hypathia a răspuns:

Poate e facut de mine intr-o viata anterioara. Ma numesc Lili si am descendenti greci.