| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fiu jurnalist pentru o publicatie online. unde sa ma interesez?

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

www.reprtervirtual.ro
ar fi bine sa ai sice sa le arati, din urma, ca sa ii convingi!
SuccessE!

| medex3 a răspuns:

Decat o revista?

| drbear a răspuns:

Te pot ajuta eu cu un sfat. Am lucrat ca jurnalist pentru o publicatie online ani de zile. De fapt, pentru mai multe.
In primul rand, fa-ti un blog. Scrie acolo. Sa ai un portofoliu de articole atunci cand vrei sa arati celor unde ai vrea sa scrii de ce esti in stare.
Apoi, dupa ce ai facut vreo 10-20 de articole, adreseaza-te la "contact" site-urilor cu care ti-ar placea sa colaborezi.
Fa o scrisoare de intentie si trimite-o, ataseaza link-uri cu blogul tau si cere-le sa colaborati gratis, tu sa le trimiti articole si ei sa nu te plateasca. Dupa 10-20 de articole trimise astfel, fa o noua scrisoare de intentie, unde atasezi blogul, articolele scrise, si nu mai scrie "proba" sau "gratuit" happy
Probabil, in cele din urma, daca te pricepi vei primi si bani. Eu primeam 15 euro/articol de la 5 site-uri destul de mari.
Orice alte intrebari, PM. Succes!

Răspuns utilizator avertizat