| wintertime a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez chitara HARLEY BENTON CG200-WH. ce parere aveti. pentru incepatori. si daca aveti alte idei de chitari. m-ar ajuta f mult. multumesc

2 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

E perfecta pentru inceput doar din simplul fapt ca ea e o chitara.Nu conteaza la inceput firma,cati bani dai pe ea sau alte lucruri din astea, oricum ti se va parea ca suna urat la inceput(deoarece nu vei sti sa o manuiesti foarte bine), dar acest lucru se rezolva foarte usor prin exersat.Multi chitaristi celebri au pornit pe chitare vechi si foarte proaste si au ajuns cum au ajuns.

| Rush a răspuns:

Pentru inceput este foarte bun dar vezi, sa mergi cu cineva care stie sa o testeze, ca poate nu e bine facuta si dai banii degeaba.
PS: daca esti din Bucuresti spune, ca vin eu si te ajut, si fara suparare, dar se zic "chitare".