| anonim_4396 a întrebat:

Ati auzit de genul de muzica dubstep? va rog sa imi spuneti vi se pare o arta? dar despre rep (care inseamna ritm si poem) va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sall!
Da, am auzit de dubstep ( din cand in cand dau play la o melodie de genu'). Arta? "toata muzica-i o arta". Nu conteaza genul (dubstep, dnb, rap, trance, dance, classic... etc).
Bafta!

4 răspunsuri:
| shadybaby a răspuns:

Eu una nu etichetez fiecare gen muzical a fiind arta, fiindca arta in sine are rolul de a exprima ceva, iar dupa parerea mea numai muzica cu mesaj poate fi condiderata arta, restul ofera doar senzatii. Eu ascult rap, asa ca din punctul meu de vedere e exclus sa vorbim despre arta in cazul muzicii fara mesaj.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dubstepul nici nu se poate numi muzică. Cel puţin, eu îl văd ca pe o manea a muzicii electronice. La acelasi nivel cu house-ul.

| Mitsuri10 a răspuns:

Dupa mine dubstepul e si dans si muzica.Si cam asa si este.Si nu, nu mi se pare o artahappy! Iar rep-ul este si el un gen de muzica.Eu una ascult Rock dar mai putin poplaughing. Sper ca te-am ajutat.winking