| dollydee a întrebat:

Ati incercat sa scrieti poezii sau proze? Ce tematica abordati mai frecvent?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Abordez subiectele viaţă, prietenie şi dragoste. Uite blogul meu: http://zambete-in-ploaie.blogspot.com/. Sper să'ţi placă.

7 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eu nu am mai scris o poezie de 2 ani (adica una care sa se numeasca poezie)ca versuri cu rima mai scriu din cand în cand... tema abordata, suferinta, egoismul, moartea privita ca o finta vie etc. ce vreti...eu scriu poezii numai cand cad în depresii "profunde"sad

| Mariinaa a răspuns:

Da, am incercat sa scriu poezii in special pe tema romantica dar si tema naturii!
Dar mai mult imi place sa scriu,, povesti de viata" din acest punct de vedere inspiratia mea nu are un sfarsit!
Tu ai incercat?
pa, pa

| anDa a răspuns:

Dragostea. E cea mai usor de exprimat in cuvinte si pot fi dedicate anumitor persoane.

| manuelaaa a răspuns:

Pai eu de obicei scriu despre tristete.si imi iese foarte bine. pun pe hartie ceea ce simt.

| YoppKidde a răspuns:

Hip hop

| bLu3 a răspuns:

Mie imi place sa compun poezii, tematica principala la mine e dragostea.

A fost oare o intamplare?

Caci noi doi ne-am cumoscut.

Si ma gandesc ce era oare,

De ne-ntalneam, mai de de mult.

A fost oare o intamplare?

Ca eu pe tine te-am placut.

Stii? soarta da la fiecare,

Ceea ce el nu a gandit.

Vreau sa mai sti inca ceva.

Omul o datorie are.,

De a iubi pe cineva,

Si asta nu la intamplare.

Caci dragostea e tot ce-avem,

De pret cat mai traim sub soare.

Din Ceruri acest dar avem,

Si nu e dat la intamplare.

Si ma intreb ce ar fi oare,

De dragostea nu ar mai fi.

Sa fie dintr-o intamplare,

Pentru ce noi...am mai trai?

Si clipa cand ne-am intalnit,

A fost o mare sarbatoare.

Atunci cu toti au vazut...

Ziceau ca este o-ntamplare.

Dar eu iti zic, n-a fost asa

Iti zic, ca n-a fost o-ntamplare.

Vreu sa te am in viata mea.

Sa fie numai sarbatoare

poezie facuta de mine

| justbogd4n a răspuns:

Tematica naturii, iubirii de obicei fac o combinatie de cuvinte...imi place mult rimawinking