| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee cam cite filme se toarna anual in lumea asta mare? thinking

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cred ca sute, daca nu mii, chiar daca nu toate se pot numi filme; majoritatea sunt doar pelicule. Dar trebuie sa recunoastem ca fiecare gen de film are spectatorii sai; multe persoane iubesc filmele indiene, altele sunt atrase de telenovele, de filmele politiste, s. a. m. d. Din cand in cand lumea intreaga e ravasita de cate o superproductie gen Avatar sau Titanic costisitoare, grandioasa, mareata dar ieftina ca mesaj sau melodramatica si siropoasa.Si,in aceasta permanenta revarsare de imagini, descoperi cate un film adevarat, despre viata adevarata, convingator si atingator de suflet, gen"Podurile din Madison County"; nimic spectaculos nu se petrece acolo dar cat de intens sufletul nostru vibreaza afland ca intre iubire si datorie alegem cei mai multi datoria prin sacrificiul de sine; sau cat de omenesc este" Edward, omul foarfece"nu vom uita niciodata. Iar daca in miile de produse cinematografice se ivesc fie si numai trei, sau chiar doar unul valoros, e justificata atata cheltuiala de energie sau bani.Pana la urma, Bro, si aici este valabila cunoscuta asertiune:"Multi chemati, putini alesi..."

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, numai la Bollywood fac aia intr-o luna, cat in Europa, in tot anul. Cine crezi ca sta sa le numere?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auoleoo, ar fi trebuit sa specific, cu exceptia Bowllywood-ului laughing

| KrUeLlA a răspuns: