| Florian80 a întrebat:

Aveti idee un Evangheliar din 1903 tiparit in vremea lui Carol 1 cam cat ar valora azi? ms

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Evangheliarul din 1903 tiparit in timpul domniei lui Carol I ar putea sa aiba o valoare destul de ridicata, dar depinde de multe factori, cum ar fi starea cartii, cat de rar este si daca exista colectionari interesati de aceasta carte.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba la un anticar.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca unul nou, de anul asta, costa 300 lei, probabil ca 1000 de euro ar fi o suma onorabila. Nu exista un reper pe net.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar valora? Cine să-l valoreze, evalueze azi? Are valoare bibliofilă doar prin faptul că este carte religioasă? Cine să dea bani pe el acum? Ce are ca valoare? Nimic, după mine.
AUM

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la cineva care e specializat pentru a primi un raspuns pertinent.