| anonim_4396 a întrebat:

Bloody mary este o legenda adevarata?

115 răspunsuri:
| MadyAngel a răspuns:

Presupun k da. Există mai multe variante ale ritualului. Unele dintre ele presupun scandarea de o sută de ori, la miezul nopţii, frecându-ţi ochii în timp ce te roteşti, cu apa curgând, sau rostindu-i numele de 13 ori cu o lumânare aprinsă. În alte variante ale legendei pesoana care o invoacă trebuie să spună „Bloody Mary, ţi-am omorât copilul!" („Bloody Mary, I killed your son!") sau „Ţi-am omorât copilul" („I killed your baby"). În aceste variante se crede că Bloody Mary este spiritul unei mame (de multe ori văduvă) care şi-a ucis copiii, sau o tânără mamă al cărui copil i-a fost furat, ceea ce a îndurerat-o profund şi a împins-o la sinucidere. În poveştile în care se crede că Mary a fost acuzată pe nedrept că şi-a ucis copiii persoana care o cheamă trebuie să spună „Cred în Mary Worth" („I belive in Mary Worth").
Alte versiuni spun că persoana care o invocă nu trebuie să o privească direct în ochi, ci să se uite la imaginea ei din oglindă; atunci ea îi va dezvălui viitorul în ceea ce priveşte căsătoria şi copiii.

În anii ’90, o americancă între două vârste, celibatară, a decis să pună capăt acestor speculaţii şi a apelat spiritul. A doua zi, a fost găsită zăcând în uşa băii, cu un cuţit înfipt adânc în spate.

O tânără franţuzoaică a încercat şi ea efectele chemării, dar apariţia din oglindă a speriat-o atât de tare încât s-a împiedicat, rupându-şi un picior.

| Negru_Ommu_1906 a răspuns:

Bloody mary sau Maria I a Angliei sau Maria Tudor este fiica lui Henry al VII-lea si a Catherinei de Aragon ..printre altele este prima regina a Angliei si Irlandei de Nord si isi atrage numele de Bloody mary datorita crimelor in numele catolicismului.ea e adevarata Bloody mary..restul sunt doar legende...

| Camelia_Cami_1994 a răspuns:

Mda nu te supara pe mine, dar legenda spune cabig grine o invoci pe Bloody Mary la mielzul nopti...
Maica-ta va stiga la tine sa te culci!
Acesta este adevarul

| denisucuboss a răspuns:

Trebuie sa va spun ceva important am avut o prietena a incercat si a murit nu incercati nu va mint nu incercati aveti grija

| cristiiuga90 a răspuns:

Am citit de pe http://www.lovendal.net/wp52/bloody-mary-fecioara-cea-sangeroasa/ si tot nu stiu ce sa cred.Chear si la capitolu cu Cazuri sangeroase eu stiu ca n-are nici o treaba cu cutitul eu stiam cu ochi acum care faza e adevarata?

| monicutza_5542 a răspuns:

Hey.am incercat si de haloin la 12 noaptea si ziua si oricand de vreau 40 de ori ca am numarat.si nimic nu s-a intamplat si am facut cu tot ce se scrie.

| Policooo a răspuns:

Da! desigur si eu stiu de legenda si credeti-ma NU IE PENTRU CEI SLABI DE INGER!
sad si da dupa mine este real orice spirit poate fi chemat daca il invoci cum trebuie> happy eu am incercat dar fara lumanari doar cu lumin ichisa si in baie (IN FATA OGLINZI ) happy si nimic. VA ZIC NU INCERCATI CUM TREBUIE e de groaza chestia asta mai

| moorwen20 a răspuns:

Lasati dracu fantoma in pace. nu vedeti ca nu are timp pentru vizite? tot o stresati pe maria rolling on the floor

| Gabi_Simion_1990 a răspuns:

TipulVerde dupa ce ai interpretat tu cu stiinta ar iesi ca nici Dumnezeu nu este rar. Apropo Bloody mary poate fi sau nu un spirit real

| Blajovan_Cristina_1992 a răspuns:

Am citit o gramada de lucruri despre BLOODY MARY eu nu stiu ce sa mai cred mi-e frica dar m-am tot intrebat daca voi spuneti ca nu va este frica si ca nu exista de ce nu incercati!?

| Gabriela_Ioana_1978 a răspuns:

Da este ca talentul lui JB ca muzica

| Ramona_Rotaru_1976 a răspuns:

Da ea chiar exista.Multi au incercat si s-a intamplat. Daca nu ma crezi incearca.

| kurlyy55 a răspuns:

Nu cred dar totusi mimi e cam fricam vazut esaje de dincolo

| evelinaclub12 a răspuns:

Astazi am vazut si eu un film cu bloody mary si arata ca trebyie sa iti insemnezi numele cu ceva rosu ca sangele pe oglinda(numele tau sau al prietenilor tai, desi vor fi blestemati) dar am scris si eu pe oglinda numele unei colege enervante cu rujul rosu al lui mama happy dar l-am sters dup ca poate ma pis pe mine de frica la noaptelaughing

| RuxandraMaria1245 a răspuns:

Nu! Ea a fost o regina a Angliei in secolul 16.Este sora cu Elisabeta 1.Numele de Bloody Mary vine de la faptul ca ea a omorat multi proetstanti in timpul domniei ei.Am mai citit ca avea un fiu.NU este adevarat deloc.Ea si Elisabeta 1 nu au avut copii!

| butunoi9131 a răspuns:

O metoda de a te sinucidelaughingrolling on the floor