| Biscuiti a întrebat:

Buna am ceva la limba romana, si nu rezolv nu ca ma umplu de lene, dar am foarte multe desene de facut pentru maine si de terminat 2 proiecte, + ca la gramatica nici nu prea ma pricep... Deci enuntu' e asa: Alcatuieste un text de sase randuri in care sa ai cel putin trei predicate nominale, pornind de la versul Limba noastra-i o comoara. Analizeaza predicatele nominale. Multumesc anticipat. kiss

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Vorbeste si tu putin despre unicitatea limbii noastre si despre patriotism. apoi analizezi verbele.

| Biscuiti explică:

Am facut pana la urma o poezie. si a fost foarte buna :d

| roxanikdulcyk98 a răspuns:

Vorbeste despre cat de frumoasa e limba noastra si ca inaint se vorbea latina.