| anonim_4396 a întrebat:

Ofer Funda pentru cine ma ajuta! Alcatuiti un dialog in care sa utilizati atat predicate verbale cat si nominale! si imi spuneti si care sunt predicatele verbale si alea nominale din dialogul facut de voi.

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Imagineaza-ti ca vorbesti cu cineva si scrie tot ce-ti trece prin cap.O sa-ti apara si predicate verbale si predicate nominale in dialog cu siguranta.Noi suntem aici sa va ajutam nu sa va rezolvam temele.happy