| Angela26 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor, trebuie să fac un referat despre Conacul Măldar si trebuie să notez despre tip de clădire, plan, încăperi (tipuri și număr), fațada (elemente care o definesc), axe ale fațadei, ferestre, portal (canate), cornișa (inclusiv decorația), acoperiș (ape), lucarne și alte elemente, boltire, acces interior și decorațiuni.

4 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Platesti bine?

| Angela26 explică (pentru morfeo):

Dau funda

| johnnny123 a răspuns (pentru Angela26):

Sa dai funda dureaza o secunda si este egal cu zero. Sa-ti faca cineva referatul presupune multe ore sau chiar zile de munca. Buna afacere (pentru tine).

Am si eu vreo 1200 de pagini care trebuiesc transcrise. Mi le transcrii tu? Iti dau funda.

| Angela26 explică (pentru johnnny123):

Scuze, nu m-am exprimat eu bine, nu vreau să mi-l facă cineva vreau doar să mă ajute cu niște informații despre acel conac.