| Maria4u a întrebat:

Buna, am nevoie NEAPĂRAT DE VOI, cum și care sunt etapele picturii pe un tricou alb cu vopsea roșie speciala pentru pictura pe haine și nu știu ce material trebuie sa fie tricoul pentru asta, va mulțumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine se pot vopsi tricourile din materiale naturale, de exemplu: bumbac.
Imprimarea se poate face serigrafic sau pur si simplu cu sablon (din carton) si suflarea (eventual pensularea) vopselei.
Ca vopsea se pot folosi mai mule feluri: acrilice, ducco sau chiar ulei, etc.