| Pitic a întrebat:

Am nevoie de o vopsea albasta pentru haine, vreau sa vopsesc un material ( chestie pentru scoala ) unde pot gasi? am inteles ca ar fi buna si vopseaua de oua dar e si albastra? adica stiu ca exista dar e buna pentru material textil? ce alta vopsea mai pot folosi?

Răspuns Câştigător
| FallInLove a răspuns:

Da. vopseaua de oua e buna, si gasesti la alimentari, si este si albastra.

1 răspuns:
| ioana1704 a răspuns:

La magazinele cu chimicale ( vopsele, detergenti... ) poti sa intrebi. mai demult existau niste plicuri cu vopsea pentru materiale textile, ii spunea galus. poti intreba daca mai exista asa ceva ssau ceva similar