| KatieKatzzz a întrebat:

cum sa scriu un cantec in engleza?

Răspuns Câştigător
| iLovedYou96 a răspuns:

Pai... daca sti foarte bine engleza incearca sa gasesti cat mai multe rime, dar daca nu sti prima data scrie pe o hartie un cantec in romana apoi du-te la "google traducere" si scrie acolo cantecul si ti-l fcae in engleza si vezi daca are rime cantecul si la fel si la o poezie! sper ca ti-am fost de ajutor! imi dai de rog funda? te implor!

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum il scrii si in limba romana(si aici ma refer la versuri...sau poate te referi la notele muzicale si asezarea lor pe portativ) vrei sa-l traduci?! reformuleaza intrebarea!

| A_7901 a răspuns:

Nu ai cum sa te fortezi ca sa scrii un cantec. Trebuie sa ai un sentiment care sa fie asa de puternic incat sa poti sa il materializezi intr-o creatie artistica. Nu tu iti alegi forma de creatie si limba. Astea sunt formalitati care vin de la sine.

| FantasyCharms a răspuns:

Inspiratia este totul.

| FantasyCharms a răspuns:

Inspiratia este totul! Bafta!

| MillzBya a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa te gandesti la subiectul cantecului.despre ce sa fie el. dupa asta, daca ai inspiratie, ai putea sa incepi ori cu prima strofa, ori direct cu refrenul.in orice caz, pentru a-l scrie in engleza, trebuie sa stii destul de bine limba ca sa poti gasi cuvinte care sa rimeze si sa se auda frumos pe parcursul melodiei happy

| DorelSudoru a răspuns:

XU creionu sau pix pe un caiet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt retardat! Nu stii engleza, nu scrii. Foarte simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu una :mama insurat nevastamea imi da dureri de cap sia apoi am injurat-o ca pe un drac da e a mea si n-am ce face

| Seniorithabebi a răspuns:

Pai. compune versurile in romana, apoi scriele pe translator. daca nu esti sigura pe translator ( se pot face gresel ) poti cere ajutorul uniu profesor sau al unei rude care stie mai bine big grin succes la cantec happy funda? happy

| Forcas_9823 a răspuns:

La fel ca in romana... dar in engleza (adica cu cuvinte englezesti)
E la fel, dar trebuie sa ai un vocabular destul de dezvoltat incat sa faci rime potrivite.