| alisader731 a întrebat:

Bună! Am un tatuaj făcut sâmbata trecuta. Dupa ce l-am făcut am fost informată sa evit transpirația si soarele până la vindecarea completă a tatuajului, si sa fac doar dușuri scurte.
Stie cineva după cât timp de la tatuaj am voie sa stau în cadă?
Tatuajul deja incepe sa de cojească de acea pieliță formata de la vindecare

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Stiu pe cineva care are corpul plin de tatuaje, facute la salon, bineînțeles.
Artistul i-a recomandat vreo trei zile fara apa si crema Bepanthen, acum este si Bepanthen Tatoo. In special cand faci baie sa dai cu aceasta crema, caci ofera un strat protector.
Toate cele bune,

| Ioanadaniela16 a răspuns:

Bună! Eu am mai multe tatuaje și le am udat chiar din a doua zi și nu au pățit nimic dar după ce se cojește nu ar trebui să îți mai faci griji și poți să stai în cadă