| chimsluv a întrebat:

Buna! Are cineva idee ce pot face cu atestatul la arhitectura? Am terminat liceul si am luat atestatul cu 9, dar nu stiu daca il pot folosi ca sa lucrez in domeniu, habar nu am unde sa ma interesez.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca poti lucra asa usor in domeniu, trebuie sa ai facultatea de arhitectura pentru asta.Iar daca nu ma insel, nici desenator tehnic nu poti fi, fiindca ce faci in liceu este o gluma si ai nevoie de o baza solida in constructii pe care trebuie sa o capeti ulterior, plus cursuri pentru programele care se folosesc, adica Autocad sau Archicad.Pentru un raspuns pertinent iti zic mai bine sa-l intrebi pe unul din profesorii tai.Succes!