| moonlight2134 a întrebat:

as vrea sa confectionez un caiet, si as vrea sa-l fac asa mai artistic, cum as putea face asta?

2 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Cumperi o carte cu coperti de carto pentru copii. Scoti ce e inauntru. Dca ai o imprimanta face modelele de foi pe calculator cu Adobe photoshiop sau Microsoft office illustrator le imprimi
Le pui una peste alta câte opt si le cosi la mijloc. Dupa ace ai cusut vreo 60, pui tencuriele de câte opt una peste alta si cosi... cusaturile.
Dupa care cumperi un tub de lipici sau mai bine ARACET
si le lipesti de coperta
Ramâne sa faci coperta, ca in raspunsul dat anterior care mi se pare bun

| Awkesna a răspuns:

Buna
pai in loc sa capsezi caietul il cosi cu ata :-p la mijloc fa o bratara sau ceva si pune-o ca semn de carte.
Foile fale de diferite culori si decupeazale,taiele colturile la foi..., pe coperta poti sa dai cu oja din aia cu sclipici si stelute, si poti sa confectionezi ceva din hartie si sa lipesti acolo...