| Cristina_2984 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva
trebuie sa fac la scoala lecturi :@si am citit cartea 'Robinson Crusoe de Daniel Defoe" si trebuie sa raspund la mai multe intrebari dar la cateva nu am nici o idee
1.Cu ce se hraneste Robinson cand nu mai are praf de pusca?
2.de de hotaraste sa isi scrie gandurile?
3.cine in striga prima data pe nume pe insula?
multumesc :*

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Wow! TREBE ca n-ai citit, daca nu ai IDEIE.
Ia mai pune o data intrebarea, ca n-a inteles nimeni nimic, dar de data asta mai coerent!

| enamel a răspuns:

Eu cred ca nu prea ai citit daca nu stii sa raspunzi la intrebaritongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai citit tu "Robinson Crusoe" cum am citit eu certificatul de garantie al frigiderului. A, si se scrie "idee".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai tin minte cu ce se hranea Robinson Crusoe, dar imi amintesc perfect cu ce se hranea Robinson elvetianul; pe asta l-ai citit? stii sa-mi spui autorul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P. S. as putea sa-ti dau un rasp. aproximativ, bazat numai pe o deductie, la intreb. 3, dar n-am s-o fac pentru ca n-ai mai citi cartea; citeste-o, macar pentru a mai invata cate ceva la lb. romana...