| Spawner007 a întrebat:

Buna!
Care este cel mai cunoscut pictor? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| Flavius2106 a răspuns:

Greu de spus.
Au fost multi, precum: Dali, Da Vinci, Picasso, Rembrandt, Renoir, Boticelli, Monet...

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cei mai importanti sunt: Michelangelo, Leonardo da Vinci, Picasso, Van Gogh, Monet, Botticelli, Goya, Grigorescu, Dali, Rafael, Tonitza, Rubens, Tizino si Rembrandt.
Dintre pictorii romani, printre cei mai cunoscuti sunt: Nicolae Grigorescu, Theodor Aman, Stefan Luchian, Ion Andreescu, Camil Ressu, Nicolae Tonitza, Nicolae Petrascu, Theodor Pallady, Corneliu Baba, Ion Tuculescu, Sabin Balasa

| єχcєєℓ a răspuns:

Cred că Leonardo Da Vinci sau Picasso.

| Prezidentul a răspuns:

Picasso sau Da Vinci

| anamimanonim a răspuns:

Cred ca Leonardo Da Vinci

| VladLungu a răspuns:

Cel mai cunoscut (dupa nume, asa cum ai intrebat tu) este Leornado Da Vinci, toata lumea a auzit de numele lui dar cel mai bun nu cred ca stie nimeni.

| NCN a răspuns:

Leonardo Da Vinci sau (lapsus momentan).

| NCN a răspuns:

Michelangelo Bonarroti.

| NCN a răspuns:

Dintre Michelangelo sau Picasso (Da Vinci avea mai multe domeni unde excela inventiile lui rup tot).

| VinnieMmM a răspuns:

Pai, Salam, Guţă, Copilu de Aur...
Cu siguranta Da Vinci.

| monia a răspuns:

Picasso

| PoseidonXD a răspuns:

Leonardo Da Vinci, Tizziano Rafaello, Picasso, Boccacio...happy

| dulkikroxy a răspuns:

Buna! ro.wikipedia.org/wiki/William-Adolphe_Bouguereauau aici...

| Cristiano321 a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruíz y Picasso

| ellyellu28 a răspuns:

Buna...Din ceea ce am studiat eu stiu ca urmatorii Michelangelo, Leonardo da Vinci, Picasso, Rubens, Dali, iar de la noi N.Grigorescu, Stefan Luchian, Ion Andreescu, Cecilia Cutescu -Storck, Theodor Pallady si multi altii care nu imi vin in minte acum sunt printre marii pictori.Dar primii trei sunt cam cei mai cunoscuti happy

| MachinGun a răspuns:

Leonardo Da Vinci