| philip a întrebat:

Cine a fost cel mai mare pictor?

8 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Sunt mulți și fiecare a venit cucontribuțiile sale.
Nu ai cum sa-i compari și să spui că unul singur a fost cel mai bun.
Iar pe ăștia care au răspuns mai sus, dacă-i iei internetul din față și-l întrebi de 2-3 picturi ale celor menționați de ei, se bâlbâie și le curge și-o bală din colțul gurii.

| Dismally a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu ai cum sa ii compari, sunt multi cu stiluri diferite, depinde de opinia fiecaruia. Mie imi place mult Hieronymus Bosch.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mare la stat si bun la sfat? Omule philip cu p mic de mana, cel mai mare pictor de unde, de cand, al carui stil? te rog sa editezi intrebarea ca sa-ti pot raspunde

| Gehinnom a răspuns:

Nu exista asa ceva, totul se leaga de subiectivism. Vorba aia "gunoiul unuia, comoara altuia".

| ChiscariSamuel1995 a răspuns:

1Picasso, 2Leonardo Dawinci (nu stiu cum se scrie) etc

| Stefan_Stefanel_1997 a răspuns:

Acestia doi. Picasso si Leonardo Da Vinci!