| ctodirica a întrebat:

Cat de greu se intra la Academia de Polititie?

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna nu e usor sa intri...

| fuzzer a răspuns:

Nu, nu e greu.

Dar trebuie sa te descurci.

Răspuns utilizator avertizat
| Ceriik a răspuns:

E cam greu, e concurenta maresadEu stiu ca sunt probe fizice grele in care concureaza toti participantii, stiu ca nu te-am ajutat prea mult dar nu strica o micuta informatietonguesi trebuie sa stii foarte bine engleza

| d3men7zel a răspuns:

Se intra foarte greu, prima data sa dai testul psihologic si proba sportiva sunt cele mai importante, apoi dai la istorie, romana si limba straina, si trebuie sa ai peste 1. 70 si trebuie sa fi bun la sportwinking bafta funda?:d

| AnonimulRo a răspuns:

Pai, daca Garcea a intrat la politie, sigur ca nu este greu. big grin

| nooolimits a răspuns:

Cam 20 pe un loc

| maxes03 a răspuns:

Buna in primul rand trebuie sa ai o conditie fizica buna nu primesc pe nimeni mai scund de 1.70 se dau probe de rezistenta (alergat, tractiunisi multe altele), trebuie sa stii istoria, literatura, gramatica Romaniei si engleza.

| nero72 a răspuns:

Extrem de greu. trebuie sa fii foarte bine pregatit ca sa intri la academia de politie. de regula aici intra elevii cu un nivel de pregatire mult peste medie. aceasta este una dintre cele mai exigente institutii de invatamant unde se pregatesc viitori ofiteri din structurile MAI. deci, mana pe carte si pregatire fizica de exceptie, daca esti un elev mediocru nu cheltui bani pentru a incerca la aceasta institutie