| Parintele a întrebat:

Cum va place aceasta melodie?
http://www.youtube.com/watch?v=wGEA8ya4XyM

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@clau-niciodata nu am afirmat ca cei ce cred in dumnezeu ar fi prosti.fiecare are dreptul sa creada intr-o divinitate, daca asa poate obtine anumite raspunsuri la anumite lucruri inexplicabile.este usor sa dam intotdeuna vina pe divinitate si sa spunem ca asa a vrut dumnezeu, in loc sa cautam un raspuns stiintific.deci,nu te consider prost pentru ca tu crezi in dumnezeu, ci consider lipsit de bun simt sa incerci sa-i convertesti pe altii.nu fac acum referire la tine, ci o spun in general.si acum, as dori sa imi traduci si mie ce inseamna expresia:cine nu crede in dumnezeu este un neexperimentat.suna foarte interesant.ma intrebi de partea cui sunt? eu sunt de partea stiintei, nu a minunilor.am tot trait pana in prezent asteptand ca dumnezeu sa faca o minune, insa mereu ma uit in jur si vad ca acelasi dumnezeu care voi spuneti ca face bine, se pare ca este cam sadic.nu inteleg ce relevanta ar avea daca eu ti-as spune tie acum ca nu cred sau ca cred in dumnezeu. mi se pare lipsit de logica.eu prefer intotdeuna raspunsurile bine argumentate care sa nu lase loc de speculatii. iar cat priveste avatarul meu, daca la el faci referire, nu am sa mi-l schimb niciodata, iar tu nu ai sa stii de ce.si in incheiere, ce anume numesti tu adevar? tu cunosti intr-adevar, acel''adevar''sau nu? sau sunt simple speculatii ca asa scrie in biblie si trebuie sa ne conformam? pe mine nu ma doare ceea ce numesti tu adevar, insa observ ca pe voi va doare foarte tare. da, ti-am dat doi stupizi la intrebarea mea, pentru ca am votat raspunsul si nu pe tine.erai pe langa tema de aceea te-am votat asa. o seara placuta.

18 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu melodia este interesanta ci versurile acesteia.

| psiholoaga a răspuns:

Imi place asa si-asa. Versurile sunt ok, linia melodica e catchy, vocile nu prea imi plac, dar, per total, merge.

| ioanaa a răspuns:

E ok, imi place.

| Princessee a răspuns:

DA, super.

| dulshe a răspuns:

Merge!

| Elly4all a răspuns:

E ok melodia...imi place melodia care ai postat-o contesa.este super, .imi place ca e rock \m/

| CrucifiedCountess a răspuns:

Su ketchup picant si cu maioneza cu usturoi... http://www.youtube.com/watch?v=2x7frrL29lY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. bunicica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc ca pana acum nu am vazut pe cineva ca tine, atat de perseverent in a nu crede in Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt vrei sa ne convingi si pe noi ca nu exista Dumnezeu, nu?

Nu, da fiindca insisti asa de mult pe tema asta, de aia te intreb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@clau-si tu inca mai crezi in povesti? ca de ex:mos craciun, zana maseluta, etc? deja m-ai facut curios. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Enigma e o mare diferenta intre cei pe care i-ai enumerat tu, si Dumnezeu(deja m am plictisit sa dau explicatii.sti unele lucruri costa bani, da eu iti zic gratis), da eu sunt mai prost, cred in Dumnezeu, daca asa o iei, oricum pentru mine cei ce sunt impotriva lui Dumnezeu sunt niste neexperimentati`, dar Isus zice,, cine nu e pentru Dumnezeu e impotriva Lui" si aici nu va inteleg pe voi de partea cui sunteti de fapt? voi nu ca nu credeti in El, fiindca daca nu ati crede in El nu ar mai fi atatea intrebari pe seama existentei Lui nu?
Ce e asa greu sa zici o data,, Nu cred in Dumnezeu"(care ati zis de 1bilion de ori) si gata, nu incerci sa iesi in evidenta prin asta, sa iti pui poza nu stiu de care la avatar...chestii de copii mici.

Asta e parerea mea, apreciata de voi cu stupide, fiindca adevarul doare mai tare ca doi pumni in cap. Oricum va dau pe gratis... sfaturilewinking

Asta ca sa inchei si eu ca tine : laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles eu in versuri.hmm.
Oare e vina lui D-zeu ca unii oamenii n-au ce manca(oare nu e vina lor ca nu stiu sa-si castige painea?), iar despre faptul ca se cearta din cauza lui D-zeu, e oare vina Lui?(sau e problema lor?)?
Mi-a placut melodia, dar versurile sunt cam stupide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nacipa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=QgfVkSF_qCw uite o melodie buna legata de Dumnezeu.

| ionnik a răspuns:

E super mistowinking
imi spui te rog clar cum se numeste ca vreau s-o iau de pe net

| danielalex a răspuns:

Oribila!

| lille a răspuns:

Mie imi place melodia..desi e putin ironica. Linia melodica e ok, iar versurile sunt putin mai greu de prins, dar poate sa te faca sa iti pui niste semne de intrebare.