| Clara_6276 a întrebat:

Buna![entru cei care au auzit de fimo. Pot folosi plastilina "i clay"In loc de fimo.Nu am gasit fimo in magazine, in schimb am gasit plastilina asta care pare destul de asemanatoare.[Se modeleaza usor si se intarestu ca lutul si poate si remodelara doar daca e stropita cu apa]. Daca este buna plastilia asta as putea sa cumpar fimo de pe internet?! Multumesc!

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Polymer clay adica fimo sau cernit. Eu iti recomand cernit, pentru ca se lucreaza mai usor. Sa-ti recomand si un site? simoshop.ro, pentru ca sunt foarte seriosi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. sa stii ca eu am folosit plastilina iclay dar... era cam moale. si nu chiar asa de rezistenta dupa uscare. (Luni Pauly) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orasul Iasi se gaseste si Fimo si Cernit la magazin... Top Art, in centru, pe Bd Independentei, sau cauta pe Google "top art iasi" si ai sa gasesti o harta... au gama completa de culori si tipuri, si ustensile pentru lucrul cu ele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe http://www.margelesibijuterii.ro fimo este la 5, 89 lei

| Sasha_3991 a răspuns:

Da poti doarece sunt la fel numai ca au altfel de nume!