| zooooza a întrebat:

Pe plastilina fimo se poate picta cu acoarele "Tempera" sau "Acrylice"?

4 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu e plastilină.
Acuarele*.
Tempera şi acrilice* nu se scriu cu literă mare şi nici nu e nevoie să le bagi în ghilimele pentru că nu-s nume de mărci.

| zooooza explică (pentru MalleusMaleficarum):

Multumesc pentru ca m-ai corectat...cat despre fimo...din cate stiu eu este plastilina happy

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru zooooza):

Poţi să-i spui şi plastilină, având în vedere că se modelează şi textura e asemănătoare, dar nu este, dacă ţii cont de faptul că se coace la cuptor.
Plastelina nu se coace.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Eu am auzit ca merge.