| Naty_Naty_1995 a întrebat:

Bună îmi poate spune cineva cați lei valoreaza:
25 Pensetas ( Din Spania ) cu ceva "Juan Carlos I Rey De Espana" din 1982 (Moneda),
500 lei vechi (Bancnota) cu Constantin Brâncusi din 1992,
1000 lei vechi (Bancnota) cu Mihai Eminescu din 1991,
20 Lire scrie cred ca din Repvbblica Italiana (asa scrie) din anul 1978 sau 1998 ( are doua numere) (Moneda)
500 lei vechi din 1999 cu stema romaniei (Moneda)
100 lei vechi din 1992 cu Mihai Viteazul (Moneda)
Si 50 Forint din 1995 pe care scrie " Magyar Koztarsasag (Moneda)
Multumesc mult!

1 răspuns:
| Anyo1988 a răspuns:

Din pacate in Romania nu prea se promoveaza coletiile de bani, sunt foarte putini colectionari de monezi vechi, " as putea zice ca sunt si eu printre ei caci am o colectie marisoara " cred ca ce poti face este sa ii pui pe un site de antichitati si sa le pui un pret mai marisor, si iti incerci norocul in ai vinde, acelasi lucru l-am facut si eu cu o a 2-a colectie pe care o am si nu o folosesc, iar legat de moneda care are pe ea 1978 si 1998 foarte probabil se refera la anii in care a fost folosita moneda, anii de valabilitate cum se spune. uite aici poti vine coletcita ta sau poti incerca https://www.antic-shop.ro/ PS. legat de estimarea valorii lor dupa cum ziceam in Romania este foarte greu spre inposibil din cauza lipsei concurentei foarte mari si din cauza lipsei promovarii colectionarilor :D