| RMC6 a întrebat:

Buna,imi puteti da idei de poezii, fabule si monologuri pentru admiterea la teatru? Sunt fata.

4 răspunsuri:
| Jaquelineeremia a răspuns:

Pai... Ca sa fii mai originala, poti sa iti faci o descriere in poezie. Eu am facut vreo 4 (2 pentru mine si 2 pentru 2 prietene, acum lucrez la alta). Trebuie ai intonatia putin mai diferita de cea a povestiilor. Nu poti sa te duci acolo si sa incepi sa reciti poezia ca un text. Daca vrei imi scrii in privat cum te cheama, ce iti place, ce planuri ao pentru viitor etc. si eu iti fac o descriere in poezie.

| Jaquelineeremia a răspuns:

Aici iti las o descriere pe care am facut-o pentru mine:

Eu am 12 anisori
Si verzui am ochisori
Sunt de treaba si blonduta,
Desigur sunt si draguta (si modesta happy )
Cu istoria nu ma-npac
Nici pe profa nu o plac
Ora de bio e cam lunga
Pauza e cea mai buna
Ma linisteste, o iubesc
Fiindca pot sa lenevesc
Timida par la inceput
Dar daca m-ai cunoscut
Vei vedea ca nu-i asa
Sau asta-i opinia mea.

| RMC6 explică (pentru Jaquelineeremia):

Multumesc pentru sugestie dar este totusi concurenta foarte mare, bineinteles ca nu voi recita ca la gradinita, voi interpreta textele, am ceva experienta in teatru.Si mi ar trebui ceva mai complex, sa impresionez.Multumesc oricum, tu esti talentata :* iti doresc succes pe viitor.

| Jaquelineeremia a răspuns (pentru RMC6):

Eu fiind in Germania nu pot merge la clase de teatru pentru ca inca nu stiu prea bine limba, si mie mi-ar placea sa ajung cineva, am participat la un concurs de teatru din care am luat locul 2. Eram 5 copii. Poeziile le fac mai mult ca un hobby, cand ma plictisesc, ma gandesc la cineva si BOOM! fac poezie. Noroc in continuare si tie! Sper sa ajungi sus! :*