| Valentina55690 a întrebat:

Bună! O sa spun pe scurt, caut o statueta/bibelou cu un țăran care tine un ulcior pe umăr, are pantalonii suflecați și pe cap poarta o pălărie. Statueta are în jur de 35-45 cm și este deschisa la culoare. Are 50-60 de ani vechime, poate și mai mult, nu se mai găsește pe internet. Am cautat pe anticariate cu bibelouri și statuete vechi dar nu am găsit nimic. Dacă știe cineva ceva va rog sa îmi spuneți, sau dacă știți unde as putea sa mai caut (magazine de bibelouri/statuete). Statueta aia e foarte importanta și as fi foarte recunoscătoare dacă as avea-o înapoi. Nu am o poza cu ea însă v-am descris-o cum am știut eu ca arată. Va rog sa ma ajutațiiiii e urgentttt.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.In magazinele second hand din orasul tau ai incercat? Adesea gasesti si acolo vesela plus obiecte de decor.

Sau pe okazii? Sunt multe astfel de persoane care vand si nu pun denumirea la fiecare, ci posteaza ca un singur produs, chiar daca e colectie cu piese care se vand separat. Deci trebuie rasfoite pozele https://www.okazii.ro/......a230653580