| dariapotolinca a întrebat:

Bună!
Sunt noua pe aici dar am o întrebare...sunt în clasa a 7a și mai am un an/doi si merg la liceu. M-ar interesa liceul de artă Octav Băncila din Iași, cu ce medie se intra, ce profiluri sunt (sper sa fie și de desen) și dacă se da o proba înainte?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se sutine o proba de desen si se cere un portofoliu cu desenele facute deja de tine.
Notele de intrare sunt foarte mari, peste 9, fiindca sunt foarte multi copii care participa la selectie si examen, fiindca sunt locuri limitate.

| sierra1 a răspuns:

Profil nr.clase nr. elevi
----------------------------------
Muzică 8 208
Arte plastice și decorative 8 231
Coregrafie 2 56
Teatru 2 58
Arhitectură și design 4 110