| idontgiveafuck2344 a întrebat:

am auzit ca exista creioane de colorat,care te ajuta sa colorezi asa,ca desenul sa para pictat,sa aiba umbre, si asa mai departe: https://www.google.ro/......ps?/search
Intrebarea mea este,de unde pot cumpara astfel de creione?
Sti vreun truc cu creioane normale,ca sa pot desena si eu asa?
P.S. Daca stit unde pot gasi asa ceva, puteti sa imi scrieti si cat costa(daca stiti)
FUNDA!

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Majoritatea sunt făcute cu carioca, dar se pot folosi şi creioanele cerate.

| diasasak a răspuns:

Poate e vorba de creioanele acuarelabile, cu care desenezi si pe urma intinzi culoarea cu apa in cantitatile dorite astfel incat sa para mai mult sau mai putin intense, adica umbrite.

| KristaCri a răspuns:

Bună!
Există nişte creioane acuarelabile care la bagi în apă şi e ca şi cam ai picta cu ele. Aceste creioane se găsesec în magazinele de specialitate (gen Pictor ), preţul unui astfel de creion BUN este în jur de 2, 70 lei.
Fundă?