| claudiav a întrebat:

Buna TPU

Am nevoie de o idee pentru a confectiona un obiect FOLOSITOR din deseuri. ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Handrei a răspuns:

Hmmm...incearca niste semne de circulatie(ex. STOP) confectionate din doze de bere/suc.de preferabil suc daca e pentru scoala... vopsesti si gata

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca rupi niste hartie folosita in bucatele mici si o pui intr-o tava cu un strat de apa, (hartia tot intr-un strat uniform) o lasi un pic sa se ude toata si dupa ai scurgi apa, pe urma usuci stratul ala de hartie...si voila! ai hartie proaspata! se numeste reciclare, cam asta se intampla cu hartia pe care o duci la maculatura

| copiladolescent a răspuns:

Poti face un covoras din dopuri de plastic.