| FrumoasaTa a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de un sfat.De ceva timp sunt pasionata de desen.Caut desene pe google si le desenez in albumul meu de desen.Am 13 ani.

https://plus.google.com/......0139680561

Spuneti-mi va rog daca am evoluat ceva din septembrie pina acum. Dupa ordine ar fi cel cu merele,lalelele,floare din ploaie,cei doi din inima care se saruta,Pig cu inima,oamenii de zapada, ursuletul cu inima si ultima realizata chiar ieri este "Emmo sarutindu-se"

Ce parere aveti? Vre-un sfat? Ce desene as mai putea desena.De dorit si linkul

5 răspunsuri:
| 21Ratio a răspuns:

Ești foarte talentată! Mult succes!

| Deenniissa a răspuns:

Foarte dragut, ador desenul. Eu as spune ca ai putea lua legatura cu profesorul/profesoara ta de desen. Cu siguranta ea/el iti va da niste idei, sfaturi si poate te v-a ajuta sa creezi ceva noi ce tie tii s-ar parea greu acum. Daca chiar iubesti activitatea aceasta si iti doresti sa o practici, spune-i si profesorului. Poate vei urma un liceu de arte, daca iti dezvolti talentul foarte mult pana atunci, asta cu siguranta doar daca vrei. De la profesor vei avea parte de sfatusi, idei si ajutor :*.

| felisbalan a răspuns:

E foarte frumos, dar te-as sfatui sa nu mai copi desene pe calculator, cel mai bine ar fi sa desenezi prin suflet, dar daca tot vrei niște desene:
1.Pe Google poți pune Toamna si Du-te la imagini si o sa vezi o mulțime de imagini.
2.Pe Google poți pune primăvara, sau cum vrei tu. Eu nu te supăr la alegeri asa ca fa desene cum vrei tu!

| Mihaela2001 a răspuns:

Sunt frumoase dar trebuie sa incepi sa creezi si tu nu numai sa copiezi. si vb cu profesorul tau de desen pentru ca exista concursuri de desen si tu ai potential la 13 ani. poti deveni o mare artista.

| onedirectionforever a răspuns:

Eu ti-as sugera sa desenezi dupa natura sau din mintea ta. Prin desen iti exprimi sentimentele, starile, asa ca daca copiezi nu o sa iti poti arata adevaratul talent. Daca gresesti nu e nimic, poti corecta si ar fi foarte frumos sa incerci niste cursuri de desen sau chiar o scoala de arte plastice.Stiu din propria experienta nu o sa iti para rau!